آموزش افکت گذاری بر روی متن با فتوشاپ

آموزش ایجاد متون با طرح های زیبا با استفاده از سبک های مختلف لایه ها ، شیپ و براش فتوشاپ. این یک آموزش فوق العاده برای کاربرانی است تازه می خواهند با فتوشاپ شروع به کار نمایند.

گام اول : ایجاد یک سند جدید

یک فایل جدید ایجاد کنید.من یک سند جدید با عرض ۱۴۴۰ پیکسل و ارتفاع ۹۰۰ پیکسل ایجاد می کنم. شما می توانید فایلی با اندازه های متفاوت ایجاد نمایید . نکته مهم در اینجاست که حتماً پس زمینه کار بایستی به رنگ سیاه (مشکی) باشد.

 

گام اول
گام دوم : ایجاد یک متن

در این مرحله هر متنی را که می خواهید بر روی آن کار کنید ، تایپ کرده و دقت نمایید که رنگ متن بایستی سفید باشد.من در این آموزش از “FX” استفاده کرده ام.و همچنین فونت استفاده شده در این آموزش ، فونت “Harabara” است.

 

گام دوم

 

گام سوم : Rasterize کردن متن

در این مرحله شما نیازمند یک کپی از همین لایه هستید(Layer > Duplicate Layer). بر روی لایه کپی شده راست کلیک کرده و گزینه (Rasterize Type) را انتخاب نمایید.

 

گام سوم

گام چهارم افزودن Satin Style

در این مرحله با توجه به شکل زیر مقادیر را به این صورت وارد نمایید.

  • Blend Mode: Multiply
  • Opacity: 100%
  • Angle: 143°
  • Distance: 3px
  • Size: 3px

 

گام چهارم

گام پنجم : افزودن  Bevel و Emboss به لایه

به لایه مورد نظر با توجه به شکل زیر Bevel و Emboss اضافه کرده و این عمل باعث می شود که متن بصورت سایه ای و صاف دیده شود. فقط بایستی اعمل تنظیمات بصورت شکل زیر انجام پذیرد.

پیش نمایش متن در پایان مرحله پنجم

گام ششم : افزودن رنگ به پس زمینه

ما بایستی اکنون ۴ رنگ متفاوت را برای ایجاد پس زمینه با هم ترکیب کنیم.

اول ایجاد یک لایه جدید برای کار بر روی آن. قلم را از نوار ابزار از در سمت چپ صفحه انتخاب کرده و سعی کنید مسیری را که در عکس می بینید با استفاده از این ابزار ایجاد نمایید.

ابزار براش (B) را از نوار ابزار انتخاب کرده و بر روی صفحه کلیک راست نمایید. براش توپر را انتخاب نمایید ، مانند شکل زیر که من بوسیله از دایره قرمز رنگ آن را مشخص کرده ام.

به سراغ مداد (Pen) از نوار ابزار رفته و سپس رنگ زمینه را به صورتی تغییر دهید (#FF00FC). بر روی صفحه کلیک راست کرده و “Stroke Path” را انتخاب نمایید.

براش را انتخاب کرده و گزینه “Simulate Pressure” فعال کرده و سپس OK را کلیک نمایید.

این مراحل را سه بار با استفاده از رنگ های زیر تکرار نمایید:

  • آبی (#۰۰۹CFF)
  • سبز (#۴۶FF00)
  • زرد (#FFF700)

لطفاً موقعیت و ترتیب این رنگ ها را تغییر ندهید.

 

پیش نمایش نهایی پروژه

پیش نمایش نهایی پروژه آموزش افکت گذاری بر روی متن