آموزش ساخت قطره روی برگ با استفاده از فتوشاپ

 

 

در این آموزش قصد داریم تا نحوه قرار دادن قطره آب روی برگ را به وسیله نرم افزار فتوشاپ به شما آموزش دهیم . در انتهای آموزش لینک دانلود به صورت کتاب الکترونیکی (‌PDF) نیز قرار گرفته است تا در صورت تمایل یک کپی از آن را بر روی کامپیوتر خود ذخیره نمایید .ابتدا تصویری را که می خواهید بر روی آن قطره بسازید باز کنید .
۱  – در قسمت لایه ها با کلیک بر روی یک لایه جدید بسازید و با استفاده از ابزار Elliptical Marquee ( ) دایره ای بکشید . لطفا برای بار اول اندازه دایره خود را به همان مقدار که در آموزش تعیین شده است ، قرار دهید تا نتیجه حاصل یکسان شود . برای دفعات بعد می توانید از اندازه های دلخواهتان استفاده کنید .

حالا با کلیک بر روی حرف D از روی کیبورد روزمینه را به رنگ مشکی و پشت زمینه را به سفید تغییر دهید .

۲  – در قسمت دایره انتخاب شده که هنوز فعال است بر روی ابزار Gradient Tool  کلیک کرده و در تولباری که بالای فتوشاپ ظاهر می شود گزینه linear gradient (حرف B در تصویر پایین) را انتخاب کنید  .

مطمئن شوید که در قسمت A رنگ مشکی در قسمت سمت چپ و سفید در سمت راست باشد . توجه داشته باشید که گزینه C نباید انتخاب شده باشد . در قسمت A رنگ مورد نظر به گونه ی گفته شده نبود از قسمت لیست آن را انتخاب کنید .

پس از انجام کار های گفته شده حالا باید با استفاده از ابزار Gradient Tool ، گرادینت مورد نظر را بر روی دایره انتخاب شده بکشیم . برای این کار همانند تصویر زیر از قسمت نقطه قرمز کشیدن را شروع کرده و در قسمت آبی پایان دهید .
پس از این کار دکمه ترکیبی Ctrl+D را بفشارید تا قسمت انتخاب شده از حالت انتخاب خارج شود .

حالا از قسمت Blending در پنجره Layer ، گزینه Overlay را انتخاب کنید تا تصویر شما همانند تصویر زیر شود .

حالا در قسمت Belnding Option ( قبلا یک کتاب آموزشی در این زمینه تهیه کرده ایم که می توانید دانلود کنید ) باید کارهای گفته شده را انجام دهید . برای باز کردن این بخش روی لایه دایره ای که ساخته ایم راست کلیک کرده و Blending Option را انتخاب کنید .
پس از باز کردن این پنجره در مرحله نخست می بایست به تصویر سایه اضافه نمود (Drop Shadow ) پس تنظیمات زیر را انجام دهید . 

برای بزرگ تر شدن  تصویر روی اینجا کلیک کنید
اکنون به قسمت Inner Shadow رفته و تنظیمات آن را انجام دهید . 

برای بزرگتر شدن تصویر روی اینجا کلیک کنید .
اگر مراحل بالا را درست انجام داده باشید باید تصویر شما مانند زیر باشد . 

 

به خاطر داشته باشید شما می توانید در قسمت قبل تنظیمات دلخواه را متناسب با تصویر خود انجام دهید .

سپس با کلیک بر روی حرف X از روی کیبورد ، رنگ های پشت زمینه و رو زمینه را با هم جا به جا کنید . الان می بایست رنگ سفید رنگ رو زمینه شما شده باشد . حالا باید ابزار Brush (  ) را انتخاب کنید و با سایز ۶ پیکسل یک بار در قسمت بالایی تصویر و در گوشه ی چپ آن کلیک کنید .

اکنون تصویر شما ساخته شده است و می بایست همانند عکس زیر باشد .

سخن پایانی :
– شما می توانید چندین کپی از لایه ی قطره بگیرید و تعداد آنها را افزایش دهید .
– می توانید با استفاده از ابزار Move Tools ( ) قطره تان را جا به جا کنید .
– با استفاده از ابزار Liquify Tool () می توانید به قطره ی ساخته شده انعطاف ببخشید و از حالت گردی خارج کنید . ( مانند تصویر اول )
– کپی برداری از این آموزش تنها با ذکر نام منبع مجاز است .