حضور تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در AFC کاپ

 

 

 

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا یک سهمیه AFC کاپ را به ایران داد تا از سال آینده فوتبال کشورمان یک نماینده در این مسابقات داشته باشد.
    

پس از کاهش سهمیه فوتبال ایران از ۴ سهمیه به ۳٫۵ سهمیه، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد یک سهمیه  AFC کاپ را به کشورمان داد و یک نماینده ایران از سال آینده در رقابت‌های AFC کاپ حضور خواهد داشت.

مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر گفت: این سهمیه به ایران تعلق گرفت و ما در نظر داریم تیم پنجم لیگ برتر فصل گذشته و یا تیم قهرمان لیگ دسته اول را به AFC کاپ اعزام کنیم.

گفتنی است، با توجه به این‌که تیم‌های اول و دوم لیگ برتر(سپاهان، استقلال) و قهرمان جام حذفی (پرسپولیس) به صورت مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا راه می‌یابند و تیم سوم لیگ برتر (ذوب‌آهن) باید در بازی پلی‌آف برای حضور در این مسابقات شرکت کند، تیم چهارم لیگ جواز حضور در AFC کاپ را به دست می‌آورد ولی چون سال گذشته پرسپولیس چهارم شد و از طریق جام حذفی به آسیا راه یافت تیم پنجم لیگ برتر که تراکتورسازی است و یا قهرمان لیگ یک می‌تواند با نظر فدراسیون به این رقابت‌ها اعزام شود.

فصل گذشته دو تیم مس سرچشمه و داماش گیلان از دسته اول به صورت مستقیم به لیگ برتر صعود کردند.

 

اگر تصمیم اول گرفته شود این تیم محبوب تراکتورسازی هست که به AFC کاپ خواهد رفت. آسیا منتظر پرطرفدارترین تیم باش. وبلاگ نت کالا و سایت سی تی دانلود این حضور را به همه تراکتوریها تبریک میگوید.